Ubuntu Music, Hakan Başar “Hub Art Special Edition with Jimmy Haslip & Will Kennedy” Single’ını Duyurur

İki gün önce çok hoş bir duyuru aldık sevgili dostumuz Hakan Başar’dan; duyuru o kadar sevindirici ki fazla bir şey eklemeye gerek görmedik, zaten efsane grup Yellowjackets’ın usta müzisyenleri Jimmy Haslip (bas) ve Will Kennedy’nin (davul) de yer aldığı bir single haberi için ne denebilir ki… İçtenlikle; tebrikler…

Dilerseniz bu duyuru sonrası; Hakan Başar röportajımız: “Hakan Başar ile Jazz ve Jazz Piyanosu Ekseninde ‘Fenomenolojik’ Bir Röportaj” adlı dosyamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Ubuntu Music, Hakan Başar Hub Art Special Edition  with Jimmy Haslip & Will Kennedy” Single’ını Duyurur

UBU0048: Dijital Format

Çıkış Tarihi: 16th October 2020

 

(Hakan Başar röportajımız: “Hakan Başar ile Jazz ve Jazz Piyanosu Ekseninde ‘Fenomenolojik’ Bir Röportaj” için buraya tıklayabilirsiniz.)

Ubuntu Music, Yellowjackets’ın efsanevi yetenekleri Jimmy Haslip (bas) ve Will Kennedy’nin (davul) yer aldığı, 16 yaşındaki Türk piyano dehası Hakan Başar’ın “Hub Art Special Edition” isimli single’ını duyurmaktan mutluluk duyar. Bu single, Hakan’ın ilk albümü “On Top of The Roof”un lansmanından tam bir yıl sonra dijital platformlarda yerini almış olacak.

Hakan sekiz yaşındayken piyano çalmaya başladı. 10 yaşına geldiğinde ise İstanbul’da, Pera Müzik Festivali’nde ilk konserini verdi. Birkaç yıl sonra, Hakan artık ülkesindeki önemli konser salonları ve festivallerde konser veriyordu.

 

Son dönemlerde Hakan; Chick Corea, Ron Carter ve Eddie Gomez gibi dünyanın en büyük caz sanatçılarıyla tanışma veya workshop’larına katılma ayrıcalıklarını yaşadı. Hakan ayrıca 2019 Londra Caz Festivali’nde coşkulu bir izleyici kitlesine konser verdi. Hakan, yetişme şartları çok farklı olsa da çoğu zaman Joey Alexander ile mukayese edilmekte.

 

Jimmy Haslip, “Hakan Başar parlak bir genç piyanist ve yeni Hub Art projesi onun performansını ve kompozisyonlarının güzelliğini çerçeveliyor.” şeklinde yorumluyor.

 

Will Kennedy ise “Gelecek gençlerin elinde ve bayrağı teslim ettiklerimizi cesaretlendirmek, onlara ilham vermek ve rehberlik etmek için elimizden gelenin en iyisini yaparken, geleceğin emin ellerde olduğunu bilerek içimiz rahat. Hakan’ın elleri, ardındaki canlılık ve ruh ile bize gelecek için güven veriyor. ” diye devam ediyor.

 

Hakan Başar, “10 yaşımda iken, Jeff Lorber 2010 tanıtım videosunda izleyip çok etkilendiğim cazın iki dev ismiyle aynı projede yer almak inanılmaz ve heyecan verici.  Ubuntu Music ise benim evim. Martin Hummel’dan, ilk albümümün ardından bu kaydın bir single olarak çıkacağını duyduğumda sevincim ve mutluluğum ikiye katlandı. Teşekkürler Jimmy, Will ve Martin!” sözleriyle görüşlerini paylaşıyor.

 

Martin Hummel, “Bu inanılmaz genç yetenek için başka bir rüya daha gerçek oluyor. Ve herkes ondan çok daha fazlasını beklemeli! Hakan gerçekten yetenekli bir sanatçı ve çok özel bir insan. Onu seviyoruz!” diyerek noktalıyor.

 

Daha fazla bilgi için:

Martin Hummel/Ubuntu Music (Worldwide):             martin@ubuntumanagementgroup.com

Ellora Management (Worldwide Management)          elloramanagement@aol.com

Jean-Pierre Leduc (Worldwide Booking)                      lunchedbooking@gmail.com

||

Ubuntu Music Announces Release of Hakan Başar Hub Art Special Edition Single with Jimmy Haslip + Will Kennedy

Ubuntu Music is delighted to announce the release of a special edition single from the just-turned-16-year-old Turkish piano prodigy, Hakan Başar, which features the legendary talents of Yellowjackets’ Jimmy Haslip (bass) and Will Kennedy (drums). This release is a year after the launch of Hakan’s debut album, ‘On Top of The Roof’.

Hakan began playing piano when he was eight. By the age of 10, he gave his first public concert at the Pera Music Festival in Istanbul. Several years later, Hakan was performing live at major clubs, concert halls and festivals across the country.

Recently, Hakan has enjoyed the privileges of having met or attended workshops with a number of the world’s greatest jazz artists including Chick Corea, Ron Carter and Eddie Gomez. Hakan also performed at the 2019 London Jazz Festival, to a highly enthusiastic audience. Hakan has often been compared to Joey Alexander, although their development paths differ.

Jimmy Haslip comments, “Hakan Başar is a brilliant young pianist and the New Hub Art project frames the beauty of his performances and his compositions.”  

Will Kennedy continues, “The future is in the hands of the young and as we do our best to encourage, inspire, and guide those who we pass the baton to, we rest in the knowledge that the future is in good hands. The hands of Hakan with the spirit and soul behind those hands gives us confidence for the future.”

Hakan Başar shares his thoughts, “It was incredible and exciting to take part in a project with two giant names of jazz who impressed me so much since first watching them in Jeff Lorber’s 2010 promotional video when I was 10. Ubuntu Music is my home. My bliss and delight doubled when I heard from Martin Hummel that this record would be released as a single after my debut album. Thank you, Jimmy, Will and Martin!”

Martin Hummel concludes, “Another dream comes true for this amazing young talent. And everyone should expect many, many more to come! Hakan is a truly gifted artist and a very special person. We love him!”

For further information, please contact:

Martin Hummel/Ubuntu Music (Worldwide):           martin@ubuntumanagementgroup.com

Ellora Management (Worldwide Management)         elloramanagement@aol.com

Jean-Pierre Leduc (Worldwide Booking)                 lunchedbooking@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments